Judo

Anne ve babalarının en kıymetli varlıkları olan çocuklar, üç yaşından itibaren sporla haşır neşir olmalıdır. Ancak bu süreçte hangi spor dalını tercih edecekleri noktasında ebeveynler, kararsız kalabilir. Ebeveynlerin bu noktada çok fazla seçeneği vardır. Bunlardan biri de judodur. Çocuk judo kursuna katılan minikler pek çok kazanım elde eder. Kazanımlar, ebeveynlerin de dikkatini çeker ve onları da memnun eder.

Kağıthane

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 7
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 105
Ders Saatleri 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00

Derslere alanında uzman 2 antrenör girmektedir.

Tarabya

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 8
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 10
Toplam Kapasite 80
Ders Saatleri 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Derslere alanında uzman 2 antrenör girmektedir.
Galeri

Çocuk judo kurslarına katılmak isteyenlerin kafalarında farklı sorular olabilir. “Judo nedir?” akla ilk gelen sorulardan biridir. “Judo ne demek?” diye merak edenlere bu sporun bir savunma amaçlı olduğu söylenebilir.

Judo sporu modern bir dövüş sanatıdır. Japonca bir kelime olan judonun Türkçesi nezaket yoludur. Bu sporla uğraşanlara Judoka ismi verilir. Sporcuların giydiği kıyafetler ise judogi olarak isimlendirilir. Dünya genelinde popüler bir spor olan judo, öğrencilik aşamaları altı kemer rengi ile belirtilir. Ustalık dereceleri ise üç kemer rengi ile aşamalara ayrılır. Çocuk judo eğitimlerine katılan minikler, zamanla üst seviyelere yükselebilir.

Çocuk judo eğitimleri, uzman eğitmenler tarafından verilir. Dersler, miniklerin yaş seviyesine uygun şekilde verilir. Kademe kademe ilerleyen dersler neticesinde öğrenciler, usta bir sporcu olabilir. Çocuk judo derslerimizin gündelik hayata da olumlu faydaları olur. Sosyal hayatlarında, derslerinde gelişim yönüyle de avantajlı olan çocuk judo, ebeveynlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir seçenektir. Judo kursu İstanbul için GymKids’i tercih edebilirsiniz.

Çocuk Judo Kursu

Judo okulu arayışında olanlar için GymKids her zaman en iyi seçenektir. Uzman eğitmenler, çocukları yaş seviyesine göre ayırır. Ayrıca her çocuğun kendi özel durumları da göz önünde bulundurularak düzenleme yapılır. Çocuk judo eğitimleri için GymKids uygun koşulları sağlar. Uygun koşullara sahip salonlarda gerekli güvenlik tedbirleri alınır. Judo minderi gibi malzemelerle darbe, düşme gibi durumlara karşı gerekli koruma sağlanır. Çocuk judo dersleri sırasında uyulması gereken kurallar, katılımcılara anlatılır.

Judo kuralları için belirlenen kriterlere uyulmaması, adaptasyon eksikliği ya da farklı sorunlar halinde velilerle karşılıklı görüş alışverişi yapılır. Ebeveynler, judo başlama yaşı konusunu sıklıkla araştırır. Uluslararası normlara göre 7 yaş başlangıç olarak uygun kabul edilse de daha küçük yaşlarda da bu spora başlamak mümkündür. Eğitmenlerin uygun görmesi halinde 7 yaşından küçükler de çocuk judo eğitimlerine katılabilir. Çocuk judo eğitimleri sırasında yaş grubuna uygun teknikler öğretilir.

Judo teknikleri temel, fırlatma, yakalama ve vurma teknikleri olarak sınıflandırılır. Farklı tekniklerin uygulanması için yapılan hareketler, vücuda esneklik kazandırır. Judo hareketleri, kasların güçlenmesine yardımcı olurken kontrolsüz kilo alımının önlenmesine de yardımcı olur. Çocuk judo çalışmalarında başarılı olanlar, branşa ilgi duyanlar için eğitimin sürekliliği önemlidir. Gerekli eğitimin alınması neticesinde farklı kademelerdeki judo kuşakları alınabilir.

İlgili Yazılar

Çocuk Judo Kursu Dersleri

Çocuk judo dersleri sırasında öğrencilerin savunma becerileri gelişir. Kendini savunma becerisi kazanan öğrencilerde özgüven gelişimi de söz konusu olur. İstanbul judo dersleri ile çocukların edinebileceği bazı  kazanımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çocuklar, fazla enerjilerini dersler sırasında atabilir ve böylece bir rahatlama hissi elde ederler.
  • Çocuk judo dersleri ile rakiplerine karşı saygılı olmayı öğrenen minikler, sadece saldırı amaçlı hareket etmez. Saygılı bir rekabet ortamı kurulur.
  • Çocuk judo eğitiminde yapılan yarışmalar sayesinde başarıya ulaşma arzusu artar.
  • Belli kurallar söz konusu olduğu için minikler, disiplinli hareket etmeyi öğrenir.
  • Çocuk judo eğitimlerine hem kızlar hem de erkekler katılabilir.
  • Eğitimler sırasında çocuklar sosyalleşme, arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurma fırsatı elde eder.

Dersler sırasında ayaktan atış teknikleri öğretilir. Bu teknik el, ayak ve kalça hareketleri ile uygulanır. Bazı hareketler sporcunun kendini yere atması ile uygulanır. Yer teknikleri, hareketsiz bırakma ve kilit olarak ayrılır. Boyna ve kola kilit hareketlerinin uygulanması mümkündür. Ate Waza tekniğindeki hareketler ise karate hareketlerini andırır. Judo turnuva müsabakalarında uygulanan teknikler, rutin yöntemlerden farklı olabilir. Çocuk judo eğitimi sırasında eğitim alanının belli bir genişliğe ve birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Genellikle 8-10 m2 genişliğinde bir alan tercih edilir. Koruyucu döşemeler ile alanın kaplanması sayesinde sporcuların tüm hareketleri rahatça yapması sağlanır.

Çocuk Judo Kursuna Katılmanın Avantajları

Çocuk judo kursu ile öğrencilerin okul başarısı artar. Özellikle okula yeni başlayanlar, adapte olmakta ve belli kurallara uymakta zorlanır. Ancak çocuk judo eğitimine katılanlar, disiplinli davranışlar sergileme noktasında daha başarılıdır. Öğretmenlerin yönergelerine uyma, derse konsantre olma konusunda çocuk judo kursuna katılanlar daha fazla başarılı olur.

Judo, minikler için uygun bir spor dalıdır. Hareketler, öğrencilerin birbirlerine zarar vermeyecekleri bir biçimde uygulanır. Bu spor dalında vurmaya yönelik hareketler yoktur. Hareketler, eklemler üzerinde bir baskı oluşturmaz. Çocuk judo çalışmaları sırasında ekipman kullanımı söz konusu değildir. Judo turnuva müsabakalarında iki kişi birbirini dize getirmeye çalışır ve keyifli bir müsabaka söz konusu olur.

Dersler esnasında öğrenciler uygun bir şekilde giyinir. Çocuk judo kıyafeti alt ve üst parçalar ve kuşaktan oluşur. Genellikle beyaz renkli judo kıyafeti giyilir. Üst kısım kuşak yardımıyla bağlanır. Judo elbiseleri, eğitim kurumumuz tarafından verilir. Gerekli durumlarda judo ayakkabısı kullanılabileceği gibi ayakkabı olmadan da dersler yapılabilir. Judo kursu Avrupa Yakası arayışında olanlar, GymKids kalitesine her zaman güvenebilir.

Judo kuşak sıralaması kapsamında yer alan ve farklı seviyelerde bulunanlar, ulusal ya da uluslararası müsabakalara katılabilir. Yetenekli öğrenciler çocuk judo eğitiminde başarılı oldukları takdirde iyi bir sporcu olarak yaşamını sürdürür. Judo İstanbul’da ebeveynlerin, çocukları için en fazla tercih ettiği spor dallarından biridir. Çocuk judo kursu eğitim süresine, içeriğine göre ödenecek tutar değişir. GymKids, avantajlı judo kursu fiyatları sunarak eğitim süresini istediğiniz kadar uzun tutmanızı sağlar. İstanbul judo salonları arasında her zaman öne çıkan GymKids, uygun fiyatlarla en iyi eğitimi verir. Çocuk judo derslerine katılmak için hemen bizimle iletişime geçin!

Shopping Basket
telefon telefon telefon telefon