Yüzme

Çocuklarda gelişimi olumlu yönde etkileyen spor dallarından birisi yüzmedir. Fiziksel ve zihinsel pek çok açıdan çocuk sağlığına faydalı olan yüzme, belirli bir yaştan sonra deneyimli eğitmenlerin gözetiminde çocuk yüzme kursu gruplarına katılarak öğrenilebilir. Bu aşamadaki ebeveynlerin çocuklar için yüzme kursu araştırmalarını özenle yapması gerekir.

Kağıthane

Hafta İçi Toplam Grup Sayısı 6
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 90
Ders Saatleri Pazartesi-Perşembe 16:30, 17:30, 18:30
Ders Saatleri Salı-Cuma 16:30, 17:30, 18:30

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 8
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 120
Ders Saatleri 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00

Derslere alanında uzman 3 antrenör girmektedir.
Havuz tuzlu havuzdur.

Tarabya

Hafta İçi Toplam Grup Sayısı 6
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 90
Ders Saatleri Pazartesi-Perşembe 16:30, 17:30, 18:30
Ders Saatleri Salı-Cuma 16:30, 17:30, 18:30

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 8
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 120
Ders Saatleri 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Derslere alanında uzman 3 antrenör girmektedir.
Havuz tuzlu havuzdur.

Galeri

Çocuklarda Yüzmenin Önemi ve Faydaları

Yüzme, diğer spor dallarına göre çocukların çok eğlendiği bir spordur. Özellikle çocuk yüzme kursu sayesinde, çocukların yetişkinlik döneminde daha sağlıklı bir yaşam sürmesi mümkün olur. Düzenli bir yüzme eğitimi çocuğa sayısız fayda sağlar ve çocuk yüzme kursu eğitimleri vücuttaki bütün kasları çalıştırarak geliştirir. Aynı zamanda yüzme kursu çocuk için doğru nefes alma tekniklerinin öğrenilmesini sağlayan bir eğitim programı da içerir.

Çocuk yüzme kursu programı, sindirim sisteminden iskelet-kas sistemine kadar bütün vücudu olumlu yönde etkiler. Doğru yüzme eğitim programı sonunda çocukların daha sağlıklı ve uzun bir  hayat sürmesi mümkün olur ve çocuk yüzme kursu ile bütün vücut güçlenir. Vücut sağlığını olumlu yönde etkileyen çocuk yüzme kursu şu faydaları ile öne çıkar:

 • Vücuttaki tüm kasları çalıştırır.
 • Omurga sağlığını korur.
 • Fit bir görünüm kazandırır.
 • Obezite ve yeme problemlerini önler.
 • Zindelik ve kuvvet verir.
 • Solunum, boşaltım, sindirim sistemi sağlığını korur.
 • Psikolojik gelişimi destekler.
 • Vücut bilinci gelişimine katkı sağlar.
İlgili Yazılar

Çocuklara Yüzme Eğitimi Nasıl Verilir?

Çocuklar için sayısız faydası olan yüzme, belirli bir eğitim programını takip eden çocuk yüzme kursu sonunda öğrenilebilir. Çocukların yüzme öğrenmeleri, yaşa özel sınıflara düzenli katılım ile mümkün olur. Örneğin; 5 yaş yüzme kursu İstanbul veya 3 yaş yüzme kursu İstanbul gibi farklı seçenekler farklı yaş gruplarına hitap eder, bu nedenle çocuk yüzme kursu araştırmasının öncelikle yaşa göre belirlenmesi gerekir.

Çocuklara özel açılan çocuk yüzme kursu, farklı eğitim programlarını kapsayabilir. Genel olarak, her yaştan çocuk, yüzme havuzu eğitimlerine başlayabilir, hatta bebeklere özel verilen yüzme eğitimleri de mevcuttur. İdeal olan ise 3 yaş ve üzeri çocukların bir eğitim desteğiyle çocuk yüzme kursu programına katılarak, yüzme tekniklerini bilinçli şekilde öğrenmesidir. 0-3 yaş arası çocuklarda yüzme sporu ebeveynlerle birlikte denenebildiği gibi, bebekler için yüzme kursu İstanbul eğitimleri ile de yapılabilir.

Uzman bir eğitmen ve sınıf arkadaşları ile birlikte düzenlenen çocuk yüzme kursu seçenekleri kendi içinde farklılaşır. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyacına göre düzenlenen GymKids çocuk yüzme kurslarımız, öncelikle nefes eğitimleri ve suda durma çalışmaları ile başlar. Bu sırada oyun ağırlıklı bir program izlenir ve çocuğunuzun yüzme kursu ile yüzmeyi eğlenerek öğrenmesi hedeflenir. Gerektiğinde birebir özel ders olarak da alınabilen GymKids çocuk yüzme kursu kapsamında çocukların yüzme tekniklerini eksiksiz öğrenmesinin ve suda durma korkusunu yenmesinin yanı sıra, daha bilinçli ve mutlu bireyler olması için de gereken eğitim verilir. Siz de bize ulaşarak en iyi İstanbul yüzme kursu opsiyonları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Çocuk Yüzme Kursları

Çocukların sağlıklı bir vücut ve zihin kazanmasına odaklanan GymKids çocuk yüzme kursu seçeneklerimiz, İstanbul’un farklı bölgelerinden katılım gösterebileceğiniz özel yüzme dersi gruplarıdır. Uzman eğitimci kadromuz ile hazırladığımız çocuk yüzme kursu İstanbul grupları, çocukların eğlenirken yüzme öğrenmesini ve birey olarak gelişmesini sağlayan programlardır.

GymKids olarak açtığımız çocuklar için yüzme kursu Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası seçeneklerimize dair detayları aşağıdan inceleyebilirsiniz:

 • Kağıthane Final Okulları içinde yer alan GymKids Kağıthane çocuk yüzme kursu kapsamında 15 kişilik gruplar halinde hafta sonu toplam 120, hafta içi toplam 90 kişi kapasiteli bir program uyguluyoruz. Alanında uzman 3 antrenörün eşlik ettiği çocuk yüzme kursu eğitimlerini yaş gruplarına ve çocuğun durumuna göre adapte ediyor, böylece her çocuğun sağlıklı bir gelişim göstermesine katkı sağlıyoruz.
 • Tarabya Final Okulları içinde yer alan Tarabya çocuk yüzme kursu bünyesinde; çocuklar için yüzme kursu Avrupa Yakası seçenekleri arasında en çok öne çıkan eğitim programlarından birini uyguluyor, yüzme grubumuza alanında uzman 3 antrenör dahil ederek çocuk sağlığına doğrudan katkı sağlayan çocuk yüzme kursu eğitimleri düzenliyoruz. 15 kişiden oluşan gruplarımızı hafta sonu toplam 120, hafta içi ise toplam 90 kişilik kapasiteye ulaşacak şekilde düzenliyor, her çocuğun ihtiyacı olan eğitimi almasına destek oluyoruz.
 • Ataşehir’de Mac Brandium içinde yer alan Ataşehir çocuk yüzme kursu kapsamında, yüzme kursu İstanbul opsiyonları arasında en beğenilen eğitimlerden birini vermeye odaklanıyoruz. 3 uzman antrenörün eşlik ettiği 15 kişilik gruplarımızı hafta sonu toplam 8, hafta içi ise toplam 6 grup olacak şekilde düzenliyoruz. Farklı teknikleri dahil ettiğimiz yüzme grubumuza yaş grubuna ve ihtiyaca yönelik eğitimleri de ekliyoruz.

GymKids bünyesinde özenle hazırladığımız ve belirli bir dönemi kapsayan çocuk yaz kampı özellikle birey olma bilincinin gelişmeye başladığı 3 yaş üzeri çocuklar için iyi bir başlangıç olabilir. Çocukların daha zinde ve kuvvetli bir gelişim sürdürmesi için yaş grubuna özel bir çocuk yüzme kursu seçebilir, sonrasında ise bu gelişimi GymKids çocuk cimnastik kursu ile destekleyebilirsiniz.

Çocuk Yüzme Kursu Fiyatları

GymKids olarak sunduğumuz çocuk yüzme kursu İstanbul opsiyonlarında, farklı yaş gruplarına özel kaliteli eğitimler veriyor, çocuk yüzme kursu fiyatları arasındaki farkımız ile öne çıkıyoruz. Çocuk gelişimine en uygun sporlardan olan çocuk yüzme kursu gruplarımızda sunduğumuz kaliteli ve özenli eğitim hizmeti ile tanınıyoruz. Siz de GymKids 2 yaş yüzme kursu İstanbul eğitimleri veya 4 yaş üstü çocuk yüzme kursu programlarından birini seçerek çocuğunuz eğitimini hemen başlatabilir bu sırada en avantajlı yüzme kursu ücretleri İstanbul seçenekleri hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Shopping Basket
telefon telefon telefon telefon