Cimnastik

Emek, azim ve disiplinin ön planda olduğu bir spor dalı olan cimnastik, çocukların çeşitli yetiler kazanmasına yardımcıdır. Yaş seviyesine göre planlanan çocuk cimnastik kursu ile çocukların fiziksel ve zihinsel gelişim göstermesi saplanır, aynı zamanda hareket kapasitesi artar. Ancak cimnastik eğitimi belirli bir vücut esnekliğine dayandığından ve kolay adapte olunamayan spor dallarından olduğundan, çocuk jimnastik kursu seçeneklerinin özenle seçilmesi gerekir.

Kağıthane

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 7
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 15
Toplam Kapasite 105
Ders Saatleri 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00

Derslere alanında uzman 2 antrenör girmektedir.

Tarabya

Hafta Sonu Toplam Grup Sayısı 8
1 Gruptaki Öğrenci Sayısı 10
Toplam Kapasite 80
Ders Saatleri 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Derslere alanında uzman 2 antrenör girmektedir.
Galeri

Çocuklar İçin Cimnastik Kursunun Önemi

Çocuklar için spor yapma, hem bedensel hem de zihinsel gelişim açısından önemlidir ancak belirli bir esnekliğe ve teknik temele dayanan çocuk cimnastik kursu, diğer spor dallarından biraz farklıdır. Özellikle küçük yaşta başlanması önerilen çocuk cimnastik kursu; çocukların denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el göz sinir ve kas koordinasyonu gibi yetiler kazanmasını sağlar. Aynı zamanda jimnastik sporuna ilgi duyan çocuklarda duruş ve denge sorunlarının önüne geçilebilir, bu da bedeni güçlendirir ve çocukların estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır.

Uzman öğretmenlerin kontrolünde uygulanan cimnastik eğitimleri, postür bozukluğu yaşayan çocuklarda olumlu yönde gelişim yaşanmasını sağlar ve sinir kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye getirilmesine yardımcı olur. Ayrıca çocuk cimnastik kursu eğitimleri gruplar halinde düzenlendiğinden, iletişim kuramayan çocuklarda sosyalleşebilme yetisinin kazanılmasına da katkı sağlar. Dolayısıyla çocuk cimnastik kursu; çocukların yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilmesini sağlayan, aynı zamanda birey olarak gelişmesine yardımcı olan ve vücudunu daha iyi kullanmasını destekleyen kapsamlı bir eğitim programıdır. Bu nedenle cimnastik öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır.

Genel olarak beden gelişimi sağlarken aynı zamanda bilinç gelişimini de destekleyen çocuk cimnastik eğitiminin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Denge, kuvvet, çeviklik kazanma
 • Esneklik kazanma
 • Sinir-kas koordinasyonu sağlama
 • Beden bilinci geliştirme
 • Özgüvenli hissetme
 • Okul stresinden uzaklaşma
 • Bedeni güçlendirme
 • Zihni yatıştırma
 • Birey olma bilinci kazanma
 • Grup olarak çalışma
 • Paylaşım yetilerini geliştirme
İlgili Yazılar

Çocuk Cimnastik Eğitimi Nasıl Verilir?

Çocukların bedenlerini daha sosyal ve dışa dönük bireyler olarak geliştirme amacıyla verilen çocuklar için cimnastik kursu, belirli bir eğitim merkezi bünyesinde hazırlanan kapsamlı eğitimlerden oluşur. Genel olarak çocuk cimnastik kursu ile hedeflenen çocuklara mutluluk aşılamak, esneklik ve güç kazandırmak, eğlenceli bir ortamda çocuklara hitap eden fiziki gelişimi sağlamaktır. Özellikle denge sorunu yaşayan çocuklarda bu problemleri çözen çocuk cimnastik kursu; aynı zamanda kız ve erkek çocuklara hitap eden, profesyonel sporcu ahlakının geliştirilmesine yardımcı olan hareketlerin öğrenimine de odaklanır.

Temel olarak çocuklar için cimnastik eğitimi; belirli bir yaş sınırı üzerine uygun olmayan, genellikle erken yaşta başlanılması gereken bir kurstur. 3 yaşın üzerindeki okul öncesi çocuklar cimnastiğe başlamak için elverişlidir. Bu nedenle çocuk cimnastik kursu katılımının vücut tipi çok gelişmeden sağlanması önerilir ve düzenlenen kurs bünyesinde farklı yaşlara yönelik eğitimler verilebilir. Özellikle hiperaktif çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Pek çok açıdan çocuklarda olumlu yönde ilerleme, çocuk üzerine faydaları gibi avantajları ile öne çıkan çocuk cimnastik kursu katılımında esneme hareketlerinin yapılmasına mani herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması da önemlidir.

Yaş gruplarına göre hazırlanan çocuklar için cimnastik eğitimleri öncesinde, isteyen çocuklar hazırlık programına katılabilir ve bu şekilde çocukların hangi çocuk cimnastik kursu için uygun olduğu daha sağlıklı şekilde belirlenebilir. Sonrasında çocuğun yaşına ve seviyesine en ideal grup ile birlikte esneklik, denge, kuvvet çalışmaları başlatılabilir. Temel seviyeden başlayan çocuk cimnastik kursu, aşama aşama ilerler ve fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda zihinsel koordinasyonun kurulmasına da yardımcı olur.

Çocuklar İçin Cimnastik Kursu Seçenekleri

Genellikle erken yaş grubu için uygun olan çocuk cimnastik kursu, kendi içinde temel olarak ikiye ayrılır. Ritmik ve artistik olarak farklılaşan çocuk cimnastik kursu seçenekleri aynı zamanda yaşa ve vücut esnekliğine göre de ayrışır. Böylece sporu seven çocuklarınız cimnastik eğitimi ile ideal vücut yapısına ve kas, güç dengesine sahip olabilir. Gymkids olarak her iki cimnastik branşında da eğitimler veriyor, böylece duruş sorunu yaşayan çocuklarda olumlu gelişime katkı sağlıyoruz. Kağıthane, Tarabya ve Ataşehir şubelerinde verdiğimiz İstanbul cimnastik kursu gruplarına alanında uzman eğitimcileri dahil ediyor; çocuk gelişiminin sağlıklı şekilde sürdürülmesine yardımcı oluyoruz. Hız, denge ve koordinasyon gibi konularda yetkinlik kazanan çocuklarınıza; aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici, konsantrasyonu iyileştirici ve öğrenmeyi hızlandırıcı kapsamlı bir çocuk cimnastik kursu programı ayarlıyoruz.

 • Cimnastik dalı seçiminde branş eğitmenlerin önerisiyle ve ebeveynlerin tercihiyle gerçekleşir.
 • Ritmik cimnastik, en popüler çocuk cimnastik kursu seçeneğidir. Bu branş özellikle esneklik faktörü ile öne çıkmakla birlikte; sürat, kuvvet ve çeviklik gibi eğitimleri de içerir.
 • Artistik cimnastik özellikle erkekler tarafından tercih edilen bir çocuk cimnastik kursu olarak bilinir ve çocuğun yatkınlık durumuna göre planlanır. Genel eğitim ise, temel hareketlerin öğreniminden sonra ileri seviyeye geçişe odaklanır ve bireysel olarak çeşitli aletlerin kullanımını gerektirir. Güç, denge, esneklik, koordinasyon ve odak gibi konularda çocukların kendilerini geliştirmesini sağlar.

Siz de alanında uzman antrenörler tarafından planlanan ve 10-15 kişilik gruplar halinde düzenlenen İstanbul cimnastik kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Çocuk Cimnastik Kursu Fiyatları

Çocuklara pek çok açıdan farkındalık ve gelişim sağlayan çocuk cimnastik kursu, vücut yapısına ve yaş grubuna göre farklılaşır. 4 yaşın üzerindeki çocuklar için uygun olan cimnastik sporunda; okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Bu da ancak doğru eğitmen kontrolünün sağlanması ve doğru öğreti tekniklerinin uygulanması ile mümkün olur.

Genel cimnastik fiyatları ise kursun toplam süresi, kurs programı, kursiyer sayısı gibi pek çok parametreye göre değişiklik gösterir. Örneğin; 4 yaş cimnastik kursu ile 6 yaş cimnastik kursu arasında programın kapsamına, niteliğine veya çocuğun gereksinimine göre değişen fiyatlarla karşılaşmanız normaldir. Gymkids bünyesinde uzman antrenörlerin desteğiyle hazırlanan çocuk cimnastik kursu hakkında detaylı bilgi edinmek için bize ulaşabilir; çocuklarınızın komut algısının, güç ve denge yeteneklerinin gelişmesine destek olabilirsiniz.

Hem kız hem erkek çocuklarınıza hitap eden Gymkids çocuk cimnastik kursu kapsamında verdiğimiz detaylı eğitim programı ile duruş bozukluklarını ve denge sorunlarını çözüyor, bedeni güçlendiriyor ve kas gelişimini sağlıyoruz. Aynı zamanda çocukların formda kalmasına ve dinç hissetmesine yardımcı olacak çocuk yaz kampı programları düzenliyor, böylece okul başarılarını artırmayı da hedefliyoruz. Gerek çocukların sağlıklı birer birey olarak yetişmesine, gerekse fiziksel ve mental olarak iyi hissederek başarılı olmasına yardımcı olan çocuk cimnastik kursu hakkındaki bütün detaylara bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Bütün vücut kaslarını çalıştıran çocuk yüzme kursu programlarından, esneklik ve dengeye odaklanan çocuk cimnastik kursu eğitimlerine kadar; çocukların spor bilinci kazanmasına ve sosyalleşmesine yardımcı olan birbirinden özel eğitimler için bizi hemen ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz!

Shopping Basket
telefon telefon telefon telefon