Yaz Kampı Aktiviteleri

Günümüz çocukları teknolojik gelişmelerin etkisi ile fiziksel yaz kampı aktiviteleri içine yeterince dahil olamaz. Nitekim eğlence ve aktivite anlayışları büyük ölçüde akıllı telefon ya da i̇nternet ile sınırlandırılmış durumdadır. Oysa bu durum çocukların akranları ile doğrudan iletişim kurarak sosyalleşmelerine de engel olur. İşte yaz kampı aktiviteleri bu durumu tersine çevirir ve çocukların şehir yaşamında sosyalleşmelerinin, yeni yetenekler keşfetmelerinin önünü açar. Çocukların yaz kampı aktivitelerine dahil edilebilmeleri, bu aktivitelerden olabilecek maksimum verimi alabilmeleri için güvenilir, yetkin kişilere başvurmak gerekir.

Yaz Kampı Aktiviteleri Neden Önemli?

Çocuklara ya da gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yaz kampı aktiviteleri hem sosyal hem de fiziksel gelişimin kapılarını açar. Yalnızca teknolojinin tekdüzeliğinden değil, aynı zamanda ailelerinden de uzak kalan çocuklar, özgüven kazanarak kendi başlarına ayakta durabilen bireylere dönüşür. Aynı zamanda içine kapanık çocukların sosyalleşerek bu durumu yenebilmeleri için de uygun ortam sunar. Eğitmenler eşliğinde çocukların ilgi alanlarını keşfetmelerini, yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlar. Yalnızca bu açıdan düşünüldüğünde bile çocuk yaz kampı aktivitelerinin ne kadar kıymetli olduğu anlaşılabilir.

Yaz kampı aktiviteleri içerisinde çok sayıda fiziksel ve sosyal eğitim ya da aktivite bulunur. Çocukların ilgi alanlarına yönelik olarak basketbol, futbol ya da voleybol gibi sportif aktivitelerin yanı sıra yaratıcı drama ya da tiyatro gibi kültürel ve sanatsal aktivitelere yer verilir. Böylelikle çocukların hem bireysel yeteneklerinin açığa çıkarılması hem de takım olarak hareket etmeye uyumlu bir hale gelmesi sağlanır. Kısaca yaz kampı aktiviteleri çocukların her açıdan kendilerini geliştirmelerini sağlayacak uygun ortamı yaratarak sorumluluk sahibi, yeteneklerini kullanabilen bireylere dönüşmelerini sağlar.

Yaz Kampı Aktiviteleri Nelerdir?

Alanında uzman, deneyimli eğitimcilerden oluşan bir ekiple gerçekleştirilen yaz kampı aktiviteleri, çocukları çok farklı açılardan geliştirmeyi hedefler. Söz konusu yaz kampı aktiviteleri arasında öne çıkan etkinlikler şunlardır:

 • Dil becerilerinin geliştirilmesi adına İngilizce eğitimi ve etkinlikleri,
 • Teknolojiden uzak bir dünyanın varlığının fark edilmesi, çocukların doğa ile olan iletişiminin geliştirilmesi, doğada hayata kalma teknikleri ya da yön duygusu ve duyu kontrolü gibi yeteneklerin keşfedilmesine yönelik etkinlikler,
 • Trekking ve izcilik etkinlikleri,
 • Çocukların hem doğayı hem de dünyayı tanımasını sağlayacak etkinlikler,
 • Çocukların hem yeteneklerini keşfetmelerini hem de takım olarak hareket etmeyi öğrenmelerini sağlayacak olan spor aktiviteleri,
 • Çocukların kendilerini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi adına şiir, tiyatro ya da yaratıcı drama gibi etkinlikler,
 • Çocukların teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanmasını sağlayacak olan robotik kodlama vb. eğitimler.

Tüm bu yaz kampı aktiviteleri çocukların sosyal becerilerini geliştirmek konusunda da son derece etkilidir. Çünkü çocukların hayatlarını dışa dönük bireyler olarak sürdürmeleri, çok yönlü, iletişime açık bir karakter kazanmalarını sağlar. Nitekim yaz kampı aktiviteleri de çocukların ilgi alanları ya da yönelimleri göz önünde bulundurularak planlanır. Ayrıca yaz kampı aktiviteleri dışında yüzme kursu ya da cimnastik kursu gibi etkinlikleri de çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Eğer siz de İstanbul çocuk yaz kampı arayışındaysanız, güvenebileceğiniz uzman eğitmenler ile çalışmak istiyorsanız, hemen şimdi GymKids ile iletişime geçebilir, eğitmenler ile bir eğitim ve yaz kampı programı planlayabilirsiniz.

tarabya çocuk yaz kampı - 8

Yaz Kampı Aktiviteleri Çocuklara Neler Kazandırır?

Sportif aktiviteler, doğa içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler, sosyalleşmeye imkan tanıyan çok sayıda eğlenceli etkinlik ile yaz kampı aktiviteleri pek çok kazanım yaratır. GymKids eğitmenleri aracılığıyla da alabileceğiniz yaz kampı aktiviteleri çocuklara şu gibi kazanımlar getirir:

 • Çocukların farklı spor branşları ile tanışması ve ilgi alanlarını ortaya çıkararak bu spor branşlarına yönelmesi mümkündür. Çocuklarda spor etkinliklerine dair bir ilgi uyandırmak, sağlıklı bir bedene sahip olmak açısından bir gerekliliktir.
 • Çocuklar akranları ile sağlıklı ilişkiler kurmak ve eğitmenlerine, dolayısıyla da büyüklerine karşı saygı duymak gibi sosyal becerilerini geliştirir.
 • Sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlayarak görev bilinci kazandırır.
 • Bağımsız hareket etmeyi öğreterek özgüven kazandırır.
 • Yardımlaşma, bir arada hareket etme gibi beceriler kazandırır.
 • Yeni hobiler edinmeyi ve mevcut yetenekleri doğru şekilde kullanmayı sağlar.

Kısacası yaz kampı aktiviteleri çocukların sağlıklı bir bedene sahip olmanın önemini keşfetmeleri, bunu bir alışkanlık haline getirmeleri, yeteneklerini geliştirmeleri, arkadaşlık becerilerini geliştirmeleri, hem sosyal hem de bağımsız bireylere dönüşmeleri gibi çok sayıda kazanımı beraberinde getirir. Eğer siz de çocuklarınızın yaz kampı aktiviteleri ile tüm bu kazanımlara sahip olmasını isterseniz, hemen GymKids ile iletişime geçebilir, yaz kampı aktiviteleri ve eğitim programları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Ataşehir, Tarabya veya Kağıthane şubelerine gelebilir, dilerseniz telefon ile arayabilirsiniz.

Yaz Kampı Aktiviteleri Hangi Yaş Grubuna Yöneliktir?

Gençlik kampları okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde bulunan her yaştan çocuk ve genç için uygundur. Kamp programları da çocukların yaş aralıkları göz önünde bulundurularak gruplar halinde planlanır. Yani çocuğunuz 17 yaşına yönelik oluşturulan yaz kampı aktiviteleri içerisinde yer alabileceği gibi, 15 ila 18 yaş arası çocukların bulunduğu yaz kampı aktiviteleri içerisinde de yer alabilir. Aynı zamanda yaz kampı aktiviteleri özel olarak çocukların ilgi alanlarına yönelik olarak da gerçekleştirilir. Yani yalnızca yüzme veya cimnastik gibi yaz kampı aktiviteleri içine dahil olabilirler. Bu da aynı ilgi alanlarına sahip çocukların bir araya gelerek birbirlerinin gelişimine katkı sağlamaları anlamına gelir.

Çocukların kendi yaş grubunda bulunan çocuklar ila yaz kampı aktiviteleri gerçekleştirmeleri elbette önemlidir. Fakat kendilerinden büyük ya da kendilerinden küçük çocuklar ve gençler ile yaz kampı aktiviteleri gerçekleştirmeleri de büyük önem taşır. Böylelikle hem küçüklerini korumayı, hem büyüklerine saygı göstermeyi hem de yaş gruplarına bakılmaksızın bir arada hareket etmeyi öğrenebilirler. Bu da yaz kampı aktiviteleri sayesinde topluma uyum sağlamayı öğrenmiş bireylere dönüşmelerini sağlar. Bu konu yaz kampı aktiviteleri içerisinde en önemli kazanımlardan biri olarak kabul edilebilir. Bu yüzden çocukların yaz kampı aktiviteleri vb. etkinliklere yönlendirilmesi büyük önem taşır.

İstanbul’da Yaz Kampı Aktiviteleri Nasıl Yapılır?

İstanbul her geçen gün büyüyen, popülasyonu artan bir şehir olarak doğa içerisinde yapılabilecek etkinliklerin sayısının azalmasına neden olmuş olabilir. Fakat bu durum çocukların yaz kampı aktiviteleri ile doğayla tanışmalarının, kendilerini geliştirmelerinin önünde bir engel değildir. GymKids, çocuklar için hem doğanın içinde hem de şehir yaşantısı içerisinde gelişime imkan tanıyan yaz kampı aktiviteleri planlar. Farklı yaş grubu veya ilgi alanlarına yönelik olarak planlanan bu yaz kampı aktiviteleri sayesinde hayal gücünü geliştirmek, bunu kişisel gelişim adına kullanmak mümkündür. Çocuğunun yaz aylarında bu yaz kampı aktiviteleri içerisinde yer almasını, bu kamp aktiviteleri sayesinde kendisini geliştirmek isteyen tüm anne babalar GymKids ile bunu gerçeğe dönüştürebilir.

Siz de Ataşehir, Tarabya ve Kağıthane olmak üzere GymKids’in üç şubesinden biri ile iletişime geçebilir, yaz kampı aktiviteleri ve kamplarının çocuğunuz için sağlıklı bir gelecek inşa etmesine izin verebilirsiniz. Çocuğunuzun kamp programında yer almasını, yaz kampı aktivitelerine dahil olmasını sağlamak isterseniz, iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar kapatılmıştır.